Olvasom a Telex-en, hogy „a magyarok fele olyan településen él, ahol a jövedelem nem éri el az országos átlagot”. Zseniális
Egyes statisztikai állítások elsőre meghökkentőek, ám valójában triviális matematikai tények.
A New York Post szerzője szerint az Egyesült Államok egyes szövetségesei nem fogadják jó szívvel a Demokrata Párt woke ideológiáját.
Miranda Devine, a New York Post publicistája szerint a Fehér Ház woke diplomáciáját nem fogadják jól az USA társadalmilag konzervatív szövetségesei.
Mint a szerző emlékeztet, John Kirby, az amerikai nemzetbiztonsági tanács szóvivője kijelentette: az LMBTQ-jogok a demokrata vezetés külpolitikájának alapelemét jelentik. Szintén Kirby arról is beszélt, hogy az USA megfontolja a szankciók kivetését a többségében keresztény Ugandára, ha bevezetik az LMBTQ-ellenes törvényeket. Említi Magyarországot is, ahol Samantha Power, az USAID vezetője aktivizálta magát.
A szerző szerint az egy dolog, ha szivárványos zászlók kerülnek ki az amerikai nagykövetségekre Kabulban vagy a Vatikánnál. Az viszont egy másik téma,
„Tudjuk, hogy ez a woke imperializmus a nevünkben nem fog mindenkinek jól végződni” – írja Devine.
Felidézi: Ecuadorban drag queen-előadásokat finanszírozott az amerikai külügyminisztérium, Magyarországon pedig az USAID költ adófizetői pénzeket a helyi médiára.
A szerző szerint „Magyarország egy parlamentáris köztársaság, a NATO és az EU tagja, erős szabad sajtója van és egy alkotmánya, ami kifejezetten megvédi az emberi jogokat. A magyarok egyszerűen csak nem nagy rajongói az amerikai woke-izmusnak vagy a genderideológiának.”
Devine szerint „provokatív” volt David Pressman, egy nyíltan meleg emberi jogász kinevezése magyarországi nagykövetnek. A szerző úgy látja, nem diplomatikus
„A woke-oskodás népszerűtlen számos külföldi társadalomban, Afrikától Kínán, Oroszországon, Délkelet-Ázsián át a Közel-Keletig" - teszi hozzá Devine. Ezek az országok szerinte kulturális imperializmusnak találják a genderideológiát és az LMBT-agendát, ami aláássa a vallási és családi értékeiket – és kik vagyun mi, hogy mást tanácsoljunk nekik?” – fogalmaz Devine, aki végül a Kínával való amerikai versenyfutásra utalva azt írja: „Kínát nem érdeklik a vele együttműködő országok szexuális erkölcsei. Minket sem kellene érdekelnie.”
Nyitókép: YouTube/Képernyőfotó